Menu

800 400 500

Moje MND

Pomoc s platbou záloh či nedoplatku z vyúčtování

Jak postupovat, pokud máte potíže platit stanovené zálohové platby či nedoplatek z vyúčtování

Kvůli pokračujícímu růstu cen energií, které se za posledních několik málo měsíců zvedly na velkoobchodním trhu až několinásobně, došlo také ke zdražení ceníkových cen. To se citelně projevuje v domácnostech na navýšených výdajích za energie.

 

Placení záloh

Pokud jste i vy dostali oznámení o zvýšení cen a zároveň jste obdrželi i nový rozpis záloh, je třeba zvýšené zálohy skutečně platit. Jedině tak můžete předejít případnému vysokému nedoplatku a tím i následným finančním potížím. Nicméně pokud víte, že už nyní budete mít s placením záloh těžkosti, doporučujeme to aktivně řešit a obrátit se na nás.

V případě zájmu nás kontaktujte některým z těchto způsobů:

  • zasláním požadavku na e-mail mnd@mnd.cz,

  • zavoláním na bezplatnou zákaznickou linku 800 400 500 (každý den od 8 do 20 hod.).

V MND dlouhodobě věnujeme péči o zákazníky důraznou pozornost. Vzrůstající náklady energií nicméně není možné nehradit. Proto také v současnosti našim zákazníkům neumožňujeme si zálohy snižovat

V odůvodněných případech však můžete využít některou z forem finanční podpory státu, jakou je například příspěvek na bydlení. Případně se můžete obrátit na některou z bezplatných poraden, jež jsou připraveny tíživou finanční situaci domácností řešit komplexně, nejen z pohledu rostoucích cen energií. Pomohou také s případným vyplněním potřebných formulářů.

 

Vysoký nedoplatek ve vyúčtování

Pokud jste ve vyúčtování objevili vysoký nedoplatek, který nejste schopni uhradit najednou, kontaktujte nás a my vám ho pomůžeme rozložit do menších částek. Dle vaší dlužné částky se společně domluvíme na výši splátky, termínu splácení a počtu splátek.

V případě zájmu nás kontaktujte některým z výše uvedených způsobů.

 

Více o zálohách, způsobu jejich stanovování naleznete také v článku Nastavení a změna zálohových plateb za energie

 

Pomohl vám tento článek?

Napište nám prosím, pokud vám nějaká informace v článku chybí. Na základě vašeho podnětu můžeme pomoci dalším zákazníkům.

Svoje konkrétní dotazy k našim produktům a službám však prosím pište na mnd@mnd.cz nebo volejte 800 400 500. Vašemu požadavku se tak můžeme věnovat dříve.

Děkujeme za vaši odpověďNenašli jste odpověď?

Pokud jste nenašli odpověď na svůj dotaz, neváhejte nás kontaktovat.
Volejte zdarma 800 400 500 nebo pište na adresu mnd@mnd.cz.