MND.cz
Hlavní stránka>Novinky>MND na základě nového vládního nařízení upravují obchodní podmínky

MND na základě nového vládního nařízení upravují obchodní podmínky

17. ÚNORA 2023

V MND hlídáme, aby všechny naše dokumenty byly srozumitelné a v souladu s platnou legislativou. Proto v reakci na nové vládní nařízení upravujeme stávající obchodní podmínky ke dni 18. 2. 2023. Konkrétně dochází k rozšíření poučení spotřebitelů o jejich právu na odstoupení od smlouvy uzavřené distančně či mimo obchodní prostory, kdy postačuje odeslání odstoupení před uplynutím 14denní lhůty.

MND dne 18. 2. 2023 mění stávající obchodní podmínky. Reagují tak na vydání Nařízení vlády č. 29/2023 Sb., o vzorovém poučení o právu na odstoupení od smluv uzavřených distančním způsobem nebo mimo obchodní prostory a vzorovém formuláři pro odstoupení od těchto smluv, které bylo vydáno dne 3. 2. 2023.

Změna spočívá v rozšíření poučení zákazníků – spotřebitelů o jejich právu na odstoupení od smluv uzavřených distančně (např. online nebo po telefonu) nebo mimo obchodní prostory. Poučení, že lhůta pro odstoupení od takto uzavřené smlouvy končí uplynutím 14 dnů ode dne následujícího po jejím uzavření, je nově doplněno o informaci, že postačuje, když je odstoupení odesláno před uplynutím uvedené 14denní lhůty. Informaci nově najdete v sekci „Ostatní ujednání“ (viz obrázek), ostatní ustanovení obchodních podmínek zůstávají beze změny.

Důvodem úpravy obchodních podmínek je výhradně změna právního předpisu, a proto se s ní podle § 11a energetického zákona nepojí právo na výpověď smlouvy.

Nové obchodní podmínky najdete v sekci Dokumenty a ceníky ke stažení.

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

+420

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

+420


Member of KKCG Group | Copyright © 2023, MND Energie a.s.

KKCG