MND.cz
Hlavní stránka>Novinky>MND reagují na příznivý vývoj na trhu a snižují ceny plynu a elektřiny

MND reagují na příznivý vývoj na trhu a snižují ceny plynu a elektřiny

10. ÚNORA 2023

MND, Moravské naftové doly, reagují na příznivý vývoj cen na energetickém trhu a 1. 4. 2023 sníží ceny svých základních ceníků.


MND 1. 4. 2023 sníží obchodní ceny svým stávajícím zákazníkům, kteří odebírají energie od MND podle tzv. základních ceníků – u plynu na 3 448 Kč/MWh vč. DPH a 6% prémie za věrnost a u elektřiny na 7 127 Kč/MWh vč. DPH. Protože budou nové ceníkové ceny i po snížení pořád ještě vyšší než platný vládní strop, budou zákazníci nadále hradit cenu zastropovanou, tj. 3 025 Kč/MWh plynu, resp. 6 050 Kč/MWh elektřiny vč. DPH. Z tohoto důvodu zůstávají jejich zálohy beze změny. Všichni zákazníci jsou dle svých preferencí o této změně adresně informováni, a to e-mailem či poštou. Snížení ceny základního ceníku je zcela automatické – pro zohlednění nemusí zákazníci nic dělat.

„Věříme, že současnou úpravu základních ceníků ocení naši zákazníci jako důkaz, že vývoj tržních cen za ně pečlivě hlídáme a průběžně zohledňujeme tak, aby u nás dlouhodobě odebírali za co nejvýhodnějších podmínek,“ uvádí k tomu Jan Sýkora, ředitel marketingu a komunikace MND Energie a.s.

Spolu s úpravou základních ceníků nabízejí MND od 10. 2. 2023 aktualizované ceníky pod názvem Ceník se stropem. Tyto ceníky jsou u MND dokonce výhodnější než vládou nastavené cenové stropy. U plynu stanovují obchodní cenu 2 720 Kč/MWh s DPH a u elektřiny v distribuční sazbě D02d 5 925 Kč/MWh s DPH. Tyto ceníky nabízejí MND se smlouvou na dobu neurčitou s tříměsíční výpovědní lhůtou. Jejich ceny odpovídají aktuálně výhodnějším velkoobchodním cenám a nejsou zákazníkům fixovány. Noví zájemci o odběr energií od MND si mohou tyto ceníky sjednat jednoduše online z pohodlí domova. Nemusí tedy nikam chodit, psát ani telefonovat. Stávajícím zákazníkům, pro které MND nakupují energie postupně a zajišťují tak stabilitu jejich cen a dodávek, budou tyto ceníky dostupné rovněž, a to současně s úpravou cen základního ceníku, tedy od 1. 4. 2023.

„Nabídkou ceníků pod vládními stropy chceme zákazníkům umožnit využít aktuálně příznivějších cen na trhu. Na co je třeba upozornit, je, že tyto ceníky jsou a budou průběžně odvozovány od aktuálních velkoobchodních cen. Lze u nich tedy očekávat častější a větší výkyvy než u ceníků základních, a to oběma směry,“ dodává k Ceníkům se stropem Jan Sýkora.

Více informací na mnd.cz.

Naše ceníky jsou uvedeny v sekci Dokumenty a ceníky ke stažení.


Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

+420

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

+420


Member of KKCG Group | Copyright © 2024, MND Energie a.s.

KKCG