Menu

800 400 500

Moje MND

O nás

Plyn a elektřinu nabízíme:Dlouhodobě

Ceny hlídáme tak, abyste u nás byli spokojeni dlouhodobě.

Jednoduše

Naše dokumenty jsou jednoduché a srozumitelné. Snadno se v nich vyznáte.

Férově

Držíme slovo. Věří nám na 250 tisíc zákazníků.

Dostupně

Denně od 8 do 20 h zdarma na 800 400 500 a nonstop online portál Moje MND.

Kdo jsme?

Jsme největší česká těžební společnost ropy a plynu MND Energie a.s., Moravské naftové doly, která má stoletou tradici v oboru. Plyn přímo z těžby jsme se rozhodli nabízet nejen velkoodběratelům, ale také napřímo domácnostem. Kromě Plynu z první ruky přímo z vlastní těžby nabízíme zákazníkům výhodný Proud.

Patříme do skupiny MND, která je největší českou společností zaměřenou na průzkum a těžbu ropy a zemního plynu, vrtnou a servisní činnost a také na skladování a obchodování se zemním plynem a elektřinou. Kromě České republiky působí MND také např. na Ukrajině, v Německu, Maďarsku či Itálii.

Úspěchy skupiny MND se odvíjí od zkušeností a odbornosti svých zaměstnanců získaných a předávaných od roku 1913, kdy se začalo s těžbou ropy a plynu na Moravě.

Sledujte nás na:Videa

Příběh ropy a plynu u nás

Domácí pečení je sázka na jistotu, tak jako odebírat plyn a elektřinu od MND

Český Dallas v reportáži TV Barrandov

Skupina MND a její aktivity - ilustrační záběry

Fotogalerie

V čem jsme jiní?

 • Plyn získáváte přímo od těžaře, bez zbytečných prostředníků, za dlouhodobě výhodnou cenu.
 • Hlídáme ceny energií - v případě, že jdou ceny na trhu dolů, snižujeme je i našim zákazníkům.
 • Smlouva na dobu neurčitou – smlouva, kterou můžete kdykoliv s tříměsíční lhůtou vypovědět.
 • V našich smlouvách se vyznáte – fígle a poznámky pod čarou jsme si zakázali, vše uvádíme jasně a srozumitelně.
 • Chceme, abyste na energiích skutečně ušetřili – proto jsme se rozhodli nenabízet vám žárovky ani hrnce.
 • Férový přístup k zákazníkům – naše nabídka je transparentní a férová, vaše důvěra je pro nás klíčová.

Naše historie

Mohlo by vás zajímat

 1. Co to znamená „z první ruky“?

  MND je největší těžební společnost ropy a plynu v ČR. Zajistit, aby vám přišla přesně naše molekula plynu, neumíme – plyn je plyn. Co ale umíme, je dodat vám plyn za dlouhodobě výhodné ceny, bez zbytečných poplatků a skrytých sankcí.

 2. Kdo dohlíží na trh s plynem?

  Nad celým trhem s plynem, tvorbou a dodržováním stanovených pravidel dohlíží státní organizace Energetický regulační úřad (ERÚ).

 3. Co se skrývá pod pojmem “jednoduchost”?

  U MND neděláme rozdíly mezi tím, zda má zákazník větší či menší spotřebu plynu. Cena za jednu odebranou megawathodinu je v našem ceníku stejná pro všechny pásma spotřeby. U MND nabízíme jen jeden typ smlouvy, a to na dobu neurčitouPodmínky smlouvy jsou stejné, ať už jste domácnost nebo menší firma.

  Snažíme se, aby byly naše obchodní podmínky a další dokumenty srozumitelné a přehledné. Aby v nich vždy zákazník rychle našel co hledá a nemusel se probírat spletí právnických kliček v textu.

 4. Jaký je náš typický zákazník MND?

  MND je těžařská společnost s více jak stoletou tradicí těžby ropy a zemního plynu na Moravě. Náš typický zákazník je proto nejčastěji z regionu jižní Moravy. Nabízíme výhodný Plyn z první ruky pro všechny domácnosti, ale nejlépe se u nás mají ti, kteří bydlí v rodinném domě a plyn používají převážně na topení. Jejich roční úspora oproti známým dominantním dodavatelům je totiž zdaleka nejzajímavější. 

  Náš průměrný zákazník bydlí v domě na jižní Moravě a ročně spotřebuje na topení plynem v průměru 21 MWh ročně. Zjistěte si, kolik můžete ušetřit s produkty Plyn z první ruky u MND.

 5. Proč jsou ceníky v MWh a nejsou v m3?

  Plynoměry měří spotřebu v metrech krychlových (m3), ceníky dodavatelů jsou však dle platného rozhodnutí ERÚ v MWh. Přesný převod závisí na hodnotě spalného tepla, která se určuje průběžně podle chemického složení plynu. Tuto hodnotu stanovuje Provozovatel distribuční soustavy.

  V zásadě lze počítat s přepočtem 1 m3 = 10,55 kWh = 0,01055 MWh. 2000 m3 x 10.55 a děleno tísícem = 21,1 MWh. Průměrná domácnost, která topí, ohřívá vodu a vaří, má spotřebu 25 000 kWh za rok, tzn. 25 MWh (25 000 : 1 000) nebo 2 369,69 m3 (25 000 : 10,55).

 6. Kdo dohlíží na trh s elektřinou?

  Nad celým trhem s elektřinou, tvorbou a dodržováním stanovených pravidel dohlíží státní organizace Energetický regulační úřad (ERÚ).