MND.cz
Hlavní stránka>Novinky>MND rozšiřují průzkum a těžbu plynu na Ukrajině

MND rozšiřují průzkum a těžbu plynu na Ukrajině

12. ŘÍJNA 2022

Ve spolupráci se společností UGV (UkrGasVydobuvannya), která je součástí ukrajinského státního Naftogazu, rozšiřujeme naše aktivity v perspektivním regionu na západě Ukrajiny.

V České republice MND navazují na více než 100letou tradici těžby plynu u nás a mají s ní bohaté zkušenosti. Od roku 2014 se podílejí na průzkumu a těžbě na pěti plynových ložiscích na Ukrajině. MND a UGV nyní plánují spojit své znalosti západní části země a využít potenciálu dosud méně prozkoumaných oblastí.

K rozvoji dalších aktivit MND na Ukrajině se vyjádřila Jana Hamršmídová, ředitelka divize Energy společnosti MND. „Těší nás, že v tak těžkém období můžeme podpořit Ukrajinu a připojit se k novým projektům v oblasti těžby ropy a plynu. Posilování energetické bezpečnosti Evropy je naprosto zásadní a závisí na ní naše budoucnost. Ukrajinská divize MND má již v Karpatské oblasti úspěšné průzkumné a těžební projekty. Zkušenosti odborníků ze společnosti UkrGasVydobuvannya, kteří v tomto regionu dlouhodobě pracují, budou cenné pro společné vyhledávání nových příležitostí“.

Oleg Tolmačev, ředitel Divize pro průzkum a výrobu společnosti Naftogaz, k tomu doplnil „Nečekáme na konec války, i nadále se snažíme získávat zahraniční partnery, kteří by pomohli zvýšit ukrajinské zásoby plynu. Tato otázka nabývá na ještě větším významu ve světle ruského vydírání v oblasti energetiky. Věřím, že naše spolupráce se skupinou MND zajistí rozvoj nových příležitostí, které sníží závislost Evropy na energiích z Ruska. Na Karpatskou oblast jsme své aktivity zaměřovali již v minulosti. Nyní jde o jeden z nejbezpečnějších regionů, v nichž můžeme spouštět nové projekty.“


Member of KKCG Group | Copyright © 2024, MND Energie a.s.

KKCG