MND.cz
Hlavní stránka>Novinky>MND vydává nové ceny elektřiny platné od 15. 8. 2018

MND vydává nové ceny elektřiny platné od 15. 8. 2018

12. ČERVENCE 2018

Praha, 12. července 2018 – Ceny na velkoobchodním trhu s elektřinou meziročně vzrostly o více než 30 %.

Z tohoto důvodu i my v MND od 15. 8. 2018 přistupujeme k úpravě cen elektřiny. Nové ceny zvýší celkovou fakturovanou částku domácnostem v průměru o necelých 6 % a maloodběratelům o 4,5 %.

Velkoobchodní ceny elektřiny, od kterých se odvozuje cena pro naše zákazníky, meziročně narostla o více než 30 %. Aktuální nákupní cena elektřiny se nyní pohybuje kolem 45 € (1 170 Kč) za megawatthodinu (MWh), zatímco před rokem se tato cena pohybovala na úrovni 34 € (884 Kč).

„Našim zákazníkům hlídáme ceny tak, aby jim zůstaly výhodné dlouhodobě. Ovlivnit vývoj trhu ale bohužel neumíme. Na základě růstu velkoobchodních cen proto i my musíme již reagovat a přistoupit k úpravě cen elektřiny. Dopady na naše zákazníky jsme se snažili minimalizovat. Věříme, že zákazníci tuto změnu, která vychází z­ růstu cen elektřiny v ­celé Evropě, pochopí.“ uvádí Jan Sýkora, ředitel prodeje a marketingu MND a.s.

Navýšení cen se dotkne rodinných rozpočtů minimálně. Na měsíční záloze náš typický zákazník se spotřebou 2,5 MWh zaplatí o 54 Kč měsíčně více, viz detail níže.

Případ propadu změny ceny

 Nové ceníky jsou k dispozici na našich webových stránkách v sekci Dokumenty a ceníky ke stažení.


Member of KKCG Group | Copyright © 2024, MND Energie a.s.

KKCG