MND.cz
Hlavní stránka>Novinky>V portálu Moje MND si zálohy upravíte na míru

V portálu Moje MND si zálohy upravíte na míru

26. ČERVNA 2024

Pomocí tzv. budíku si v zákaznickém portálu Moje MND upravíte zálohy na míru podle aktuální spotřeby. Stačí vložit samoodečet a budík zobrazí porovnání současné zálohy s doporučenou minimální zálohou, kterou byste měli platit do nejbližšího vyúčtování, abyste se vyhnuli nečekanému nedoplatku. Čím novější samoodečet, tím přesnější výsledek. Vše vyřídíte odkudkoliv jednoduše online z mobilu či počítače.

Aktivace budíku a zadání samoodečtu

Budík se aktivuje zadáním prvního samoodečtu. U nového zákazníka je třeba zadat buď dva samoodečty, nebo stav k začátku odběru energií u MND a jeden samoodečet. U stávajícího zákazníka stačí pouze jeden samoodečet, který se porovná s konečným stavem z posledního řádného vyúčtování. Budík ukazuje nastavení záloh tím přesněji, čím novější samoodečet zadáte a čím blíže bude k datu řádného vyúčtování. Po každém řádném vyúčtování se budík resetuje a začne počítat od začátku.

Pod budíkem je ikona „zvonečku“, přes kterou si můžete nastavit připomínky pravidelného zadávání samoodečtu pomocí SMS nebo e-mailu.

Předepsaná výše záloh vs. doporučená minimální záloha

Po aktivaci budíku se zobrazí aktuální výše zálohy s doporučenou minimální zálohou.

Výši zálohy obdržíte spolu s každým vyúčtováním. Vychází z roční spotřeby a cen známých v okamžiku generování rozpisu. Předpokládané celkové roční náklady na odběr plynu nebo elektřiny jsou tak rovnoměrně rozděleny na 12 měsíců, tedy 12 záloh.

Doporučená minimální záloha se přepočítává pokaždé, kdy si zobrazíte v portálu Moje MND budík, a reflektuje tedy nejnovější informace, které se týkají očekávané spotřeby, cen energií, již uhrazených záloh a počtu měsíců zbývajících do příštího vyúčtování.

Pokud si chcete zálohy upravit, můžete tak učinit přes tlačítko pod budíkem.

Vývoj spotřeby na odběrném místě a její výpočet

Kromě budíku máte v Moje MND také jasný přehled o vývoji své spotřeby elektřiny nebo plynu, zahrnující jak minulou a současnou, tak i odhadovanou budoucí spotřebu.

O dalších funkcích portálu Moje MND si můžete přečíst zde. Chcete mít správu energií také tak jednoduchou a dostupnou? Přejít k MND je opravdu snadné. Více na mnd.cz.

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

+420

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

+420


Member of KKCG Group | Copyright © 2024, MND Energie a.s.

KKCG