Menu

800 400 500

Moje MND

Jak se liší Ceník se stropem a základní ceník?


Máte u MND sjednaný základní ceník plynu či elektřiny?

Nebo se blíží expirace vašeho fixního ceníku a přemýšlíte, zda by se vám vyplatil přechod na nově nabízený Ceník se stropem?  

 

V tabulce níže naleznete stručné porovnání  klíčových parametrů obou ceníků. 

Jejich společnou výhodou je, že nejste na určité ceně dlouhodobě fixováni a smlouvu máte uzavřenu na dobu neurčitou.

  • Základní ceník doporučujeme, pokud preferujete převážně stabilní ceny energií.  Díky postupnému zajišťování komodity se značným časovým předstihem je tento ceník méně náchylný na časté cenové výkyvy energií.
  • Ceník se stropem je naopak více provázán s aktuálními velkoobchodními cenami. Energie jsou pro tento ceník zajišťovány s předstihem relativně kratšího období, což nám umožňuje pružněji reflektovat ceny energií na trhu a zlevnění elektřiny nebo plynu se tak projeví rychleji. Platí to však i obráceně. Pokud ceny za plyn nebo za elektřinu půjdou nahoru, bude ceník na toto zdražení také reagovat rychleji . 

 

Fixní cena a základní cena za energie

 

Přechod na Ceník se stropem

Jako stávající zákazník MND si Ceník se stropem můžete sjednat na bezplatné zákaznické infolince MND 800 400 500 nebo nám z dříve poskytnuté e-mailové adresy zašlete e-mail (na aktivace@mnd.cz) s předmětem “Chci Ceník se stropem, číslo smlouvy“. Toto číslo naleznete na první straně smlouvy nebo v sekci Smlouva
a ceník na první straně našeho nového vyúčtování.

Dovolujeme si vás však upozornit, že kvůli odlišnému způsobu zajištění komodity již následně nebudete moci přejít zpět na základní ceník.

Aktuální přehled všech našich ceníků naleznete v sekci Dokumenty a ceníky ke stažení.


 

Články s podobnou tématikou

Pomohl vám tento článek?

Napište nám prosím, pokud vám nějaká informace v článku chybí. Na základě vašeho podnětu můžeme pomoci dalším zákazníkům.

Svoje konkrétní dotazy k našim produktům a službám však prosím pište na mnd@mnd.cz nebo volejte 800 400 500. Vašemu požadavku se tak můžeme věnovat dříve.

Děkujeme za vaši odpověďNenašli jste odpověď?

Pokud jste nenašli odpověď na svůj dotaz, neváhejte nás kontaktovat.
Volejte zdarma 800 400 500 nebo pište na adresu mnd@mnd.cz.