MND.cz
Hlavní stránka>Novinky>Se Solárním účtem od MND můžete peníze ze slunce vydělat, nově také sdílet nebo darovat

Se Solárním účtem od MND můžete peníze ze slunce vydělat, nově také sdílet nebo darovat

6. ČERVNA 2024

MND, Moravské naftové doly, rozšiřují možnosti využití Solárního účtu. Peníze za vykoupenou elektřinu fotovoltaiky mohou zákazníci MND nově sdílet, a buď je rovnou využít na úhradu záloh pro jiné své odběrné místo u MND, nebo je proměnit v dárkový poukaz na energie od MND. Ten pak mohou věnovat nejen svým blízkým, kteří odebírají energie od MND, nebo využít později sami pro sebe.

Solární účet si mohou majitelé domácích fotovoltaik, které mají výkon až do 50 kWP, uzavřít u MND dodatkem ke smlouvě o sdružených dodávkách elektřiny. Všechny přebytky elektřiny z fotovoltaiky se jim pak na tento účet připisují, a to za dopředu známou cenu. Ta je dnes velmi atraktivní, obzvlášť v porovnání s výkupy za tzv. tržní ceny, které se ve slunečných dnech dostávají do velmi nízkých nebo dokonce záporných hodnot. Do 13. 6. 2024 se jedná o cenu 2 000 Kč/MWh, od 14. 6. 2024 platí cena 1 400 Kč/MWh. Za vedení Solárního účtu hradí zákazníci pouze měsíční platbu ve výši 60 Kč vč. DPH, a to bez hledu na objem výkupu.

Doposud mohli zákazníci získané finanční prostředky za vykoupenou solární elektřinu využít k úhradě měsíčního nebo ročního vyúčtování za odebranou elektřinu pro odběrné místo, kde je fotovoltaická elektrárna umístěna.

Nově mohou zákazníci tyto finanční prostředky sdílet a využít je také na úhradu záloh pro jiné své odběrné místo
u MND
. Třeba si z nich mohou uhradit zálohy plynu nebo elektřiny na chatě.

Další možností, jak mohou zákazníci získané prostředky využít, je jejich převedení do dárkového poukazu a věnování někomu ze svých blízkých. Obdarovaný pak může tyto peníze použít k úhradě záloh pro své odběrné místo u MND. Přesné podmínky dárkových poukazů jsou uvedeny na www.mnd.cz/darkove-poukazy-nakup.

„Věříme, že majitelé fotovoltaik z řad domácností uvítají možnost peníze za vykoupenou solární energii přímo použít v jiném svém odběrném místě u MND. Díky nové možnosti je mohou ale i jednoduše věnovat někomu blízkému nebo si je například rozdělit s případným spoluinvestorem do solární elektrárny“, uvádí Jan Sýkora, ředitel marketingu a komunikace MND Energie, a.s.

Výkup elektřiny z FVE
Noví zákazníci si mohou Solární účet sjednat spolu se smlouvou na dodávku elektřiny přes jednoduchý online formulář na https://www.mnd.cz/vykup-elektriny-z-fotovoltaiky/, kde jsou spolu s ceníky uvedeny také podmínky produktu. Stávající zákazníci si mohou Solární účet přidat ke svému odběrnému místu na zákaznickém portálu Moje MND. V zákaznickém portále Moje MND si zároveň mohou pohodlně kontrolovat kromě aktuálního zůstatku v korunách i množství vykoupené elektřiny.

 

Výkup elektřiny přehledně

 

Objednat výkup online

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

+420

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

+420


Member of KKCG Group | Copyright © 2024, MND Energie a.s.

KKCG