Menu

800 400 500

Moje MND

Jak si vybrat ceník plynu a elektřiny


Odebíráte energie dle základního ceníku MND nebo o přechodu k MND uvažujete a nevíte, který ceník vám bude nejvíce vyhovovat?

V tabulce níže naleznete stručné porovnání klíčových parametrů našich ceníků. Detailnější popis jednotlivých ceníků naleznete pod tabulkou.

Ceník MND

 

Ceník Léto 25

Ceník pro nové i stávající zákazníky s pevnou obchodní cenou, která zůstane neměnná do 30. 6. 2025 a se smlouvou na dobu neurčitou. Tento typ ceníku je vhodný pro zákazníky, kteří mají rádi jistotu a stabilitu na delší časové období. Pevná obchodní cena chrání zákazníka před cenovými výkyvy na trhu energií vznikajících na základě nepředvídatelných událostí po celou dobu sjednaného období. Po konci ceníku s pevnou cenu automaticky přecházíte na základní ceník, pokud si v mezičase nesjednáte jiný návazný MND ceník (např. jiný ceník s pevnou cenou nebo Ceník se stropem).

 

Ceník se stropem

Ceník se smlouvou na dobu neurčitou s 3 měsíční výpovědní dobou je vhodný pro nové i stávající zákazníky, kteří se nechtějí fixovat nebo smluvně zavazovat na delší časové období. Jeho cena se může v průběhu času měnit, například letos jsme tento ceník již 3x zlevňovali. U ceníku navíc garantujeme, že jeho obchodní cena se minimálně do 31. 3. 2024 nemůže zvýšit, může tedy zůstat stejná nebo klesnout. Předností ceníku je možnost dalšího poklesu cen energií a zároveň jistota pro nejbližší topnou sezónu, kdy ani v případě nepříznivého vývoje trhu zákazník nezaplatí víc, než nyní. Z Ceníku se stropem nelze přejít na základní ceník, ale lze si kdykoliv sjednat aktuálně nabízený ceník s pevnou cenou.

 

Základní ceník (nedostupný pro nové sjednání)

Základní ceník se smlouvou na dobu neurčitou pro naše stávající zákazníky. Díky postupnému zajišťování komodity se značným časovým předstihem je tento ceník méně náchylný na časté cenové výkyvy energií. Na tento ceník automaticky přechází všichni zákazníci po konci MND ceníku s pevnou cenou. Tento ceník není dostupný pro nové zákazníky, ani na něj nelze přejít z Ceníku se stropem.

 

Aktuální přehled všech našich ceníků naleznete v sekci Dokumenty a ceníky ke stažení.


Články s podobnou tématikou:

Pomohl vám tento článek?

Napište nám prosím, pokud vám nějaká informace v článku chybí. Na základě vašeho podnětu můžeme pomoci dalším zákazníkům.

Svoje konkrétní dotazy k našim produktům a službám však prosím pište na mnd@mnd.cz nebo volejte 800 400 500. Vašemu požadavku se tak můžeme věnovat dříve.

Děkujeme za vaši odpověďNenašli jste odpověď?

Pokud jste nenašli odpověď na svůj dotaz, neváhejte nás kontaktovat.
Volejte zdarma 800 400 500 nebo pište na adresu mnd@mnd.cz.