Menu

800 400 500

Moje MND

Jak si vybrat ceník plynu a elektřiny


Odebíráte energie dle základního ceníku MND nebo o přechodu k MND uvažujete a nevíte, který ceník vám bude nejvíce vyhovovat?

V tabulce níže naleznete stručné porovnání klíčových parametrů našich ceníků. Detailnější popis jednotlivých ceníků naleznete pod tabulkou.

Porovnání cen MND

 

Ceník 2025 

Ceník pro nové i stávající zákazníky s pevnou obchodní cenou, která zůstane neměnná do 31. 12. 2025. Do konce platnosti ceníku se smlouva chová jako smlouva na dobu určitou. Tento typ ceníku je vhodný pro zákazníky, kteří mají rádi jistotu a stabilitu na delší časové období. Pevná obchodní cena chrání zákazníka před cenovými výkyvy na trhu energií vznikajících na základě nepředvídatelných událostí po celou dobu sjednaného období. Po konci ceníku s pevnou cenu zákazník pokračuje se smlouvou na dobu neurčitou s 3měsíční výpovědní dobou a automaticky přechází na základní ceník (pokud si v mezičase nesjedná další ceník s pevnou cenou nebo Ceník se stropem).

 

Ceník 2025 Online

Ceník pro nové smlouvy s pevnou obchodní cenou a zvýhodněnou měsíční platbou za sjednání online, která zůstane neměnná do 31. 12. 2025. Do konce platnosti ceníku se smlouva chová jako smlouva na dobu určitou. Tento typ ceníku je vhodný pro zákazníky, kteří mají rádi jistotu a stabilitu na delší časové období a zároveň komunikují především online, nechají si zasílat pouze elektronické faktury a místo složenek využívají bankovní platby. Pevná obchodní cena chrání zákazníka před cenovými výkyvy na trhu energií vznikajících na základě nepředvídatelných událostí po celou dobu sjednaného období. Po konci ceníku s pevnou cenu zákazník pokračuje se smlouvou na dobu neurčitou s 3měsíční výpovědní dobou a automaticky přechází na základní ceník (pokud si v mezičase nesjedná další ceník s pevnou cenou nebo Ceník se stropem).

 

Ceník se stropem

Ceník se smlouvou na dobu neurčitou s 3 měsíční výpovědní dobou je vhodný pro nové i stávající zákazníky, kteří se nechtějí fixovat nebo smluvně zavazovat na delší časové období. Jeho obchodní cena se může v průběhu času měnit, ale nikdy nepřekročí MND cenový strop platný pro dané období. Výhodou ceníku je reflektování pozitivního vývoje cen na trhu a zároveň jistota, že ani v případě nepříznivého vývoje trhu zákazník nezaplatí více než stanovený MND cenový strop. Z Ceníku se stropem nelze přejít na základní ceník, ale lze si kdykoliv sjednat aktuálně nabízený ceník s pevnou cenou.

 

Základní ceník (nedostupný pro nové sjednání)

Základní ceník se smlouvou na dobu neurčitou pro naše stávající zákazníky. Díky postupnému zajišťování komodity se značným časovým předstihem je tento ceník méně náchylný na časté cenové výkyvy energií. Na tento ceník automaticky přechází všichni zákazníci po konci MND ceníku s pevnou cenou. Tento ceník není dostupný pro nové zákazníky, ani na něj nelze přejít z Ceníku se stropem.

 

Aktuální přehled všech našich ceníků naleznete v sekci Dokumenty a ceníky ke stažení.


Mohlo by vás zajímat:

Pomohl vám tento článek?

Napište nám prosím, pokud vám nějaká informace v článku chybí. Na základě vašeho podnětu můžeme pomoci dalším zákazníkům.

Svoje konkrétní dotazy k našim produktům a službám však prosím pište na mnd@mnd.cz nebo volejte 800 400 500. Vašemu požadavku se tak můžeme věnovat dříve.

Děkujeme za vaši odpověďNenašli jste odpověď?

Pokud jste nenašli odpověď na svůj dotaz, neváhejte nás kontaktovat.
Volejte zdarma 800 400 500 nebo pište na adresu mnd@mnd.cz.