Menu

800 400 500

Moje MND

Popis změny dodavatele energií


Rozhodli jste se přejít k MND a odebírat Plyn nebo Elektřinu z první ruky?

To nás velmi těší. V MND vždy platí, že Plyn z první ruky dodáváme se smlouvou na dobu neurčitou a s možností ji v tříměsíční lhůtě bez skrytých fíglů a sankcí vypovědět. Navíc ještě i 14 dní od zahájení odběru můžete od smlouvy okamžitě odstoupit. Nemusíte se tedy bát využít našeho bezplatného kurýra a podepsat smlouvu s MND na počkání nebo využít rovnou online podpis. Vzor naší smlouvy už pro vás máme připravený.

Přejít k MND od jiného dodavatele energií je jednoduché. Po spočítání úspory a podpisu smluvních dokumentů zdarma zařídíme vše potřebné za vás. Zajistíme tím plynulé navázání dodávek plynu/elektřiny.

  • Podáme výpověď u stávajícího dodavatele plynu nebo elektřiny.

  • Pokud stávající dodavatel vyžaduje dodatečné dokumenty, spojíme se s vámi.

  • O celém přechodu vás budeme průběžně informovat SMS zprávami.

 

Jak změnu dodavatele energií realizovat? Můžete využít čtyři různé způsoby:

  1. Online na stránkách: Uzavření smlouvy o dodávce elektřiny nebo plynu od MND je nejrychlejší přes online na našich webových stránkách. Po vyplnění jednoduchého formuláře se vytvoří návrh smlouvy a plná moc a obojí se automaticky odešle na vaší emailovou adresu. Dokumenty můžete poté jednoduše a pohodlně podepsat z pohodlí domova myší na počítači nebo prstem na mobilu či tabletu. Dokumenty můžete také vytisknout, podepsat a poslat nám je nebo k vám zdarma vyšleme kurýra.
  2. Telefonicky: Každý den od 8 do 20 hod. je tu pro vás také naše bezplatná zákaznická linka 800 400 500, kde s vámi operátor ochotně vyplní návrh smlouvy, kterou vám pak zašleme poštou, e-mailem či prostřednictvím bezplatného kurýra.
  3. Osobně: Připravte si svoji aktuální smlouvu či fakturu za plyn nebo elektřinu a zajděte do některého z našich zákaznických center, kde vám rádi se vším pomůžeme.
  4. Posláním dokumentů: Pro získání odběru energií od MND nám také můžete poslat scan či kopii své stávající faktury za plyn/elektřinu na e-mail mnd@mnd.cz, případně poštou na následující adresu: 

MND Energie a.s. PO BOX č. 13
Šalounova 778/18
703 00 Ostrava-Vítkovice

Všechny podklady připravíme za vás a poté vám zavoláme, abychom potvrdili správnost údajů a domluvili se s vámi, jakým způsobem si budete přát zaslat smlouvu k náhledu a podpisu.

O průběhu vašeho přechodu k MND vás budeme průběžně informovat SMS či e-mailem. Svůj přechod s energiemi k nám zároveň můžete sledovat v zákaznickém portálu Moje MND, do kterého se můžete zaregistrovat ihned po podpisu smlouvy, tj. ještě před zahájením odběru.

Před zahájením odběru je vhodné nahlásit stav plynoměru či stav elektroměru. Termín si hlídat nemusíte, budeme vás 1-5 pracovních dní předem informovat. Samoodečet plynu nebo samoodečet elektřiny poté jednoduše nahlásíte např. na portálu Moje MND.

Těsně před zahájením odběru od nás dostanete dopis s rozpisem zálohových plateb na následujících 12 měsíců.

 

Jak dlouho bude trvat můj přechod s elektřinou nebo plynem k MND?

Záleží na typu smlouvy, kterou máte uzavřenou se svým současným dodavatelem energií. Pokud máte

  • smlouvu na dobu neurčitou, obvyklá výpovědní lhůta trvá 3 měsíce,

  • smlouvu na dobu určitou s fixací např. na rok, budete muset u stávajícího dodavatele vydržet do konce její platnosti nebo uhradit případnou sankci za předčasné ukončení smlouvy.

Pokud máte smlouvu na dobu určitou, i přesto si můžete s MND uzavřít smlouvu. My vám pohlídáme včasné vypovězení původní smlouvy, aby nedošlo k jejímu případnému prodloužení tzv. automatické prolongaci.


Mohlo by vás zajímat

MND letos již podruhé zlevňují základní ceny plynu a elektřiny - MND

MND letos již podruhé zlevňují základní ceny plynu a elektřiny - MND

Pomohl vám tento článek?

Napište nám prosím, pokud vám nějaká informace v článku chybí. Na základě vašeho podnětu můžeme pomoci dalším zákazníkům.

Svoje konkrétní dotazy k našim produktům a službám však prosím pište na mnd@mnd.cz nebo volejte 800 400 500. Vašemu požadavku se tak můžeme věnovat dříve.

Děkujeme za vaši odpověďNenašli jste odpověď?

Pokud jste nenašli odpověď na svůj dotaz, neváhejte nás kontaktovat.
Volejte zdarma 800 400 500 nebo pište na adresu mnd@mnd.cz.