Menu

800 400 500

Moje MND

Připojení nového odběrného místa (novostavby)


Stavíte nový dům? Poradíme vám, jak připojit nové odběrné místo.

Pokud chcete připojit nový dům (ať už pro krátkodobý, nebo trvalý odběr), čekají vás 2 hlavní kroky:

  • Uzavření smlouvy o připojení s distribuční společností

  • Uzavření smlouvy o sdružených službách s energetickou společností

Smlouva o připojení popisuje technické a smluvní podmínky zřízení nového odběrného místa. Po jejím podpisu, splnění všech podmínek a přípravě odběrného místa se uzavírá smlouva o sdružených službách s vámi vybraným dodavatelem. Teprve poté se montuje měřící zařízení a zahajuje dodávka energie.

Elektřina

  1. Pokud jste si ještě nevybrali svého dodavatele elektřiny, je potřeba na stránce příslušného distributora (www.cezdistribuce.cz, www.eon.cz či www.predistribuce.cz) stáhnout a vyplnit žádost o uzavření smlouvy o připojení (dále jen „SoP") a spolu s dokladem o vztahu k nemovitosti, kopií platné revizní zkoušky a náhledem do katastrální mapy ji následně zaslat distributorovi. Po jeho vyjádření kontaktujete vybraného dodavatele energií a sepíšete s ním smlouvu o sdružených službách dodávky.

  2. Pokud jste si za svého dodavatele vybrali MND Energie a.s., stačí vyplnit naši online objednávku. Na základě toho vám zašleme příslušnou žádost o uzavření SoP a plnou moc. Tyto dokumenty spolu s dokladem o vztahu k nemovitosti, kopií platné revizní zkoušky a náhledem do katastrální mapy nám zašlete podepsané, a jakmile od vás všechny tyto dokumenty v pořádku dostaneme, zajistíme za vás u distributora SoP. Po vyřízení SoP bude nutné nás informovat o přiděleném EAN kódu, který naleznete právě v SoP. Následně vám odešleme smlouvu o sdružených službách dodávky a po obdržení jednoho podepsaného výtisku za vás opět u distributora zařídíme montáž elektroměru. 

Plyn

  1. Pokud jste si ještě nevybrali svého dodavatele plynu, je potřeba na stránce příslušného distributora (www.gasnet.cz, www.eon-distribuce.cz či www.ppdistribuce.cz) stáhnout a vyplnit žádost o uzavření smlouvy o připojení (dále jen „SoP") a spolu s dokladem o vztahu k nemovitosti a kopií platné revizní a tlakové zkoušky ji následně zaslat distributorovi. Po jeho vyjádření kontaktujete vybraného dodavatele energií a sepíšete s ním smlouvu o sdružených službách dodávky.
  2. Pokud jste si za svého dodavatele vybrali MND Energie a.s., stačí vyplnit naši online objednávku služeb. Na základě toho vám zašleme příslušnou žádost o uzavření SoP a plnou moc. Tyto dokumenty spolu s dokladem o vztahu k nemovitosti a kopií platné revizní a tlakové zkoušky nám zašlete podepsané, a jakmile od vás všechny tyto dokumenty v pořádku dostaneme, zajistíme za vás u distributora SoP. Po vyřízení SoP bude nutné nás informovat o přiděleném EIC kódu, který naleznete právě v SoP. Následně vám odešleme smlouvu o sdružených službách dodávky a po obdržení jednoho podepsaného výtisku za vás opět u distributora zařídíme montáž plynoměru.

Mohlo by vás zajímat

S online portálem Moje MND je správa energií rychlá a jednoduchá - MND

Porovnání topení plynem a tepelným čerpadlem - MND

Solární účet od MND nabízí nově jednoduchý a férový výkup elektřiny z fotovoltaiky - MND

Pomohl vám tento článek?

Napište nám prosím, pokud vám nějaká informace v článku chybí. Na základě vašeho podnětu můžeme pomoci dalším zákazníkům.

Svoje konkrétní dotazy k našim produktům a službám však prosím pište na mnd@mnd.cz nebo volejte 800 400 500. Vašemu požadavku se tak můžeme věnovat dříve.

Děkujeme za vaši odpověďNenašli jste odpověď?

Pokud jste nenašli odpověď na svůj dotaz, neváhejte nás kontaktovat.
Volejte zdarma 800 400 500 nebo pište na adresu mnd@mnd.cz.