MND.cz
Hlavní stránka>Novinky>MND podporují novelu energetického zákona, která řeší větší ochranu zákazníka

MND podporují novelu energetického zákona, která řeší větší ochranu zákazníka

15. BŘEZNA 2021

Aktuálně projednávaná novela energetického zákona řeší větší míru ochrany zákazníka a upravuje podmínky řešení problému s tzv. energošmejdy.


Jejich nekalé praktiky mají negativní vliv na spotřebitele a zároveň brání revitalizaci energetického trhu směrem k plné férovosti. MND, Moravské naftové doly, největší česká těžební společnost ropy a plynu, se již od roku 2014 snaží jednoduchostí, dlouhodobou výhodností a férovým jednáním posunout trh dodávek energií k lepší zákaznické zkušenosti.

Novela energetického zákona

Po dlouhých měsících čekání prošla v lednu prvním čtením v poslanecké sněmovně novela energetického zákona. Nyní, v polovině března, bude předložena ke 2. čtení a ke konci května ke třetímu. Senátoři by se jí pak mohli zabývat už v květnu nebo červnu tohoto roku. Pokud bude novela přijata, měla by posílit práva spotřebitelů. Zavádí například zákaz smluv na dobu delší než 36 měsíců, možnost odstoupit od smluv uzavřených po telefonu bez sankcí, omezení plných mocí, které energošmejdi často zneužívají apod. Vůbec poprvé vymezuje pojem zprostředkovatel a zprostředkovatelská činnost, díky čemuž budou všichni evidovaní v elektronickém registru ERÚ. To umožní i snazší postižitelnost těch nepoctivých.

Spočítejte si úsporu:

Můžete ušetřit až

 

Chci úsporu 

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

+420

Etický kodex obchodníka s elektřinou nebo plynem

MND, Moravské naftové doly, tuto novelu energetického zákona podporují. Již v roce 2014 se přihlásily k dodržování Etického kodexu obchodníka s elektřinou nebo plynem, který připravil ERÚ a který upravuje pravidla, jak spolu obchodník a spotřebitel mají komunikovat nejen před uzavřením smlouvy. Následně se v roce 2020 MND zařadily mezi první signatáře Deklarace 2.0 na ochranu spotřebitelů, jejímž cílem je přispět ke kultivaci trhu s energiemi, posílit práva spotřebitelů a omezit působení energetických šmejdů. MND se intenzivně vymezují proti manipulativním a nátlakovým technikám, podporují liberalizaci trhu a snaží se ukazovat směr ostatním.

„Věříme, že novela energetického zákona nyní bude konečně přijata a v nejbližší době vstoupí v platnost. Pro spotřebitele by to byla jednoznačně dobrá zpráva. Standardy, ke kterým jsme se jako signatáři Deklarace 2.0 na ochranu spotřebitelů již přihlásili a které jsou pro nás samozřejmostí, by tak museli dodržovat všichni dodavatelé energií. Tím by český energetický trh konečně dostal šanci fungovat plně na platformě férových podmínek,“ komentuje Lukáš Pokrupa, ředitel Divize Retail MND, a. s.  

MND je sázka na jistotu správné volby dodavatele energií

MND staví veškeré své aktivity na vstřícném přístupu k zákazníkovi, ze kterého vychází klíčové benefity a produktová nabídka. Plyn i elektřinu nabízí MND dlouhodobě výhodně a ceny pro zákazníky hlídá tak, aby výhodné zůstaly. Energie MND nabízí s jednoduchými a srozumitelnými smlouvami. Vítanou novinkou je, že u MND mohou zákazníci uzavírat smlouvy bezpapírově z pohodlí domova online, vč. podpisu smluv.

Z pohledu přírůstků zákazníků jsou MND mezi novými dodavateli již čtvrtým rokem za sebou nejpreferovanějším dodavatelem energií. Za rok 2020 přibylo MND u plynu a elektřiny celkem 18 998 nových zákazníků na celkových 162 400 zákazníků. Koncept dlouhodobě výhodných cen, jednoduchosti a férových podmínek je úspěšný a zákazníci na něj reagují pozitivně. MND je sázka na jistotu správné volby.


RECENZE

Nejlepší referencí jsou pro nás pozitivní recenze a reakce našich zákazníků, proto uvádíme jejich příklady z našeho Facebooku. V případě, že potřebujete s něčím pomoci, kontaktujte nás na emailu mnd@mnd.cz.

Díky tomu jsme již čtvrtým rokem nejpreferovanějším novým dodavatelem energií

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

+420


Member of KKCG Group | Copyright © 2023, MND Energie a.s.

KKCG