Menu

800 400 500

Moje MND

Příspěvek a doplatek na bydlení

Jak postupovat při žádosti o finanční pomoc od státu

Pokud se obáváte, že byste se díky rostoucím cenám energií mohli dostat do finanční tísně, doporučujeme Vám si zažádat o různé formy finanční pomoci státu, buď přímo online  na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí  anebo osobně na kterémkoli úřadu práce. Jejich seznam naleznete zde.

Aktuálně lze využít tyto dávky:

  • Příspěvek na bydlení  – jedná se o příspěvek rodinám či jednotlivcům s nízkými příjmy na krytí nákladů na bydlení. Lze nárokovat až 3 měsíce zpětně.

  • Doplatek na bydlení  – lze získat, pokud i přes poskytnutý příspěvek na bydlení nemůžete ze svých prostředků uhradit náklady spojené s užíváním bytu.

Pro vyřízení žádosti o příspěvek či doplatek na bydlení budete potřebovat následující doklady za elektřinu či plyn:

  • doklady o úhradách záloh a vyúčtování (výpis z vašeho bankovního účtu, ústřižek z poštovní poukázky, potvrzení úhrady SIPO apod.),

  • poslední vyúčtování energií včetně aktuálního zálohového plánu.

 

Pomohl vám tento článek?

Napište nám prosím, pokud vám nějaká informace v článku chybí. Na základě vašeho podnětu můžeme pomoci dalším zákazníkům.

Svoje konkrétní dotazy k našim produktům a službám však prosím pište na mnd@mnd.cz nebo volejte 800 400 500. Vašemu požadavku se tak můžeme věnovat dříve.

Děkujeme za vaši odpověďNenašli jste odpověď?

Pokud jste nenašli odpověď na svůj dotaz, neváhejte nás kontaktovat.
Volejte zdarma 800 400 500 nebo pište na adresu mnd@mnd.cz.