Menu

800 400 500

Moje MND

Jak se orientovat ve vyúčtování za energie


Zorientujte se ve vyúčtování energií

Řádné vyúčtování (fakturu) od nás dostáváte zpravidla jednou ročně na vámi uvedenou e-mailovou či poštovní adresu. Zároveň máte veškeré své faktury k dispozici v portálu Moje MND v sekci Platby a vyúčtování.  

Nová podoba vyúčtování od MND

Vyúčtování energií považujeme za jeden z nejstěžejnějších dokumentů pro komunikaci s vámi, a proto jsme se v MND na jeho úpravu zaměřili. Od února 2023 vám přinášíme vyúčtování v nové, přehlednější verzi. Nejdůležitější informace uvádíme hned na první straně:

  • Rekapitulace spotřeby plynu nebo elektřiny a vyúčtování - ihned vidíte, zda vám na faktuře vznikl přeplatek či nedoplatek za odběr energií a jakým způsobem a kdy bude vyplacen/má být uhrazen.
  • Zálohy za energie -  zjistíte, jaká je jejich nová výše společně s odůvodněním změny a připomínkou, zda se změna projeví automaticky nebo je potřeba změnu zařídit 
  • V sekci Smlouva a ceník naleznete pohromadě důležité informace ohledně smlouvy a aktivovaného ceníku.

Na druhé straně faktury pak uvádíme hlavně grafické vyjádření spotřeby energií v uplynulých 3 letech a přehled přijatých a do vyúčtování zahrnutých záloh. Kromě toho zde také uvádíme rekapitulaci vyúčtování ve větším detailu, a to z pohledu daňového. Ten se hodí zejména našim zákazníkům z řad podnikatelů.

Na dalších listech (v části B a C) pak uvádíme údaje v detailu a podobě, kterou nám předepisuje vyhláška o vyúčtování. Kvůli této části se vyúčtování stává dlouhým a složitým na orientaci, ale máme zákonnou povinnost ji vystavit. Věříme, že přehlednější faktura za plyn a faktura za elektřinu přispěje k vaší lepší orientaci v energetice.


Detailní vysvětlení k nové faktuře plynu a elektřiny

Pozn. Odkazy k vysvětlení faktur plynu a elektřiny vystavených do 2. dubna 2024

Pomohl vám tento článek?

Napište nám prosím, pokud vám nějaká informace v článku chybí. Na základě vašeho podnětu můžeme pomoci dalším zákazníkům.

Svoje konkrétní dotazy k našim produktům a službám však prosím pište na mnd@mnd.cz nebo volejte 800 400 500. Vašemu požadavku se tak můžeme věnovat dříve.

Děkujeme za vaši odpověďNenašli jste odpověď?

Pokud jste nenašli odpověď na svůj dotaz, neváhejte nás kontaktovat.
Volejte zdarma 800 400 500 nebo pište na adresu mnd@mnd.cz.