MND.cz
Hlavní stránka>Novinky>Češi ve velkém mění dodavatele, nejčastěji volí MND

Češi ve velkém mění dodavatele, nejčastěji volí MND

10. LEDNA 2020

Zhruba každý třicátý Čech změnil v loňském roce svého dodavatelé energií.  V roce 2019 došlo u elektřiny počtu 450 697 změn odběrných míst.

Počet změn u dodavatelů plynu dosáhl 214 428 odběrných míst . Hlavním důvodem vyššího počtu změn u elektřiny oproti plynu je především zdražování elektřiny, které bylo v prvních měsících roku 2019 a pak až ke konci roku. U plynu byla situace podobná s výjimkou konce minulého roku, kdy se většina dodavatelů plynu rozhodla nezdražovat.

Oficiální statistiky OTE ukazují, že nejpreferovanějším dodavatelem loňského roku (měřeno přírůstkem nových zákazníků) byla společnost MND (Moravské naftové doly), která meziročně svoji zákaznickou bázi zvýšila o 33.971 zákazníků. „Zákazníkům nabízíme nejen dlouhodobě výhodné ceny, ale i férové podmínky. Energie domácnostem nabízíme výhradně se smlouvou na dobu neurčitou, kterou lze kdykoliv s tříměsíční lhůtou vypovědět. Věříme, že to zákazníci oceňují, protože díky takto postavené smlouvě mají jistotu, že jim ceny pohlídáme dlouhodobě, tj. ne jen v okamžiku, kdy se pro nás rozhodnou,“ uvádí Jan Sýkora, ředitel prodeje a marketingu MND.

Velkoobchodní ceny energií rostou od poloviny roku 2016. Cena plynu od té doby narostla o více než 70 %, cena elektřiny dokonce o 170 %. Dodavatelé energií tento růst začali v loňském roce postupně promítat do cen konečných spotřebitelů. Aktuální vlna zdražení, která se dotkla většiny dodavatelů, s sebou ale přináší příležitost ke změně. „Zákazníci si začínají uvědomovat, že změnou dodavatele energií mohou ušetřit tisíce korun ročně. Pokud si u nás typický zákazník na topení plynem zajistí cenu do konce roku 2021, ušetří za rok v průměru 5 749 Kč, tedy 18 %. Pokud si smlouvu sjedná přes internet, odměníme ho. Takový zákazník v průměru ušetří 6 757 Kč, respektive 21 %. Typický zákazník k nám přichází od innogy, z ceníku Standard, s průměrnou spotřebou 21 MWh, v distribuční zóně GasNet. Přejít k výhodnějšímu dodavateli je elegantní řešení, jak dopad zdražení zmírnit,“ dodává Sýkora.

Změna dodavatele energií je jednoduchá

Změnou dodavatele energií mohou zákazníci získat levnější cenu plynu, případně elektřiny, a dlouhodobě pak na energiích ušetřit. Změna je jednoduchá a probíhá jen na papíře. Zákazník by měl vždy nejprve zkontrolovat současnou smlouvu, případně její nejnovější dodatek. U smluv na dobu určitou (1 ale i několik let) s sebou předčasné ukončení smlouvy totiž může nést sankce. „Řádný termín pro vypovězení smlouvy za zákazníky v MND ohlídáme tak, aby nebyli sankcím od původního dodavatele vystaveni. Po podpisu smlouvy a plné moci zařídíme převod energií za zákazníka a pak už se jen čeká na zahájení odběru,“ uvádí Sýkora. Nabídky jednotlivých dodavatelů lze srovnat jednoduše online.

S námi máte jistotu správné volby - MND recenze

Spočítejte si, kolik můžete ušetřit s MND:

Plyn z první ruky

Elektřina

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

+420

RECENZE

Nejlepší referencí jsou pro nás pozitivní recenze a reakce našich zákazníků, proto uvádíme jejich příklady z našeho Facebooku. V případě, že potřebujete s něčím pomoci, kontaktujte nás na emailu mnd@mnd.cz.

Díky tomu jsme již čtvrtým rokem nejpreferovanějším novým dodavatelem energií

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

+420


Member of KKCG Group | Copyright © 2024, MND Energie a.s.

KKCG