MND.cz
Hlavní stránka>Novinky>MND se zaměřují nejen na těžbu ropy a plynu, ale i na obnovitelné zdroje

MND se zaměřují nejen na těžbu ropy a plynu, ale i na obnovitelné zdroje

21. KVĚTNA 2021

MND, Moravské naftové doly, aktuálně hledají na Břeclavsku další ložisko ropy a zemního plynu.

V Anglii spustily geotermální vrt, který by měl vytvořit obnovitelný zdroj energie pro lokalitu Eden. Zároveň se podílí na projektu vtláčení oxidu uhličitého do podzemních struktur tak, aby napomohly uhlíkové neutralitě. MND chtějí být inovátorem energetického trhu.

Aktuální hloubka průzkumného vrtu v Kloboukách u Brna je 3 300 metrů. Cíl je 3 700, kde očekáváme nové ložisko ropy a zemního plynu. To by mohlo být dalším zdrojem Plynu z první ruky pro české domácnosti, který jim dodáváme již šest let. Za tu dobu jsme se stali nejdoporučovanějším dodavatelem energií v ČR. Naši zákazníci jsou spokojeni natolik, že jsou ochotni MND doporučit svým přátelům nebo známým. Tento úspěch připisujeme především naší odlišnosti a relevantnosti nabídky.

Ochrana životního prostředí nám není lhostejná, a tak jsme se stali partnerem projektu hledání obnovitelného zdroje energie, konkrétně pro oblíbenou turistickou destinaci Eden v britském Cornwallu. Nachází se zde velká botanická zahrada
s mnoha skleníky a tisíci různými rostlinami. S pomocí naší vrtné soupravy Bentec 450, která bude mít za úkol odvrtat první vrt hluboký cca 4 500 metrů, se podílíme na geotermálním vrtu. Vrt vytvoří obnovitelný zdroj energie pro lokalitu Eden a bude sloužit jako recirkulační. Cílem je vybudovat zde v roce 2023 geotermální elektrárnu. Do vrtu by pak měla být vtláčena voda pod zem, kde se ohřeje až na 190 °C, a následně se vyčerpá zpět na povrch, kde se prožene turbínou vyrábějící elektřinu. Proces je opakovatelný a bude sloužit k vytápění biodomů v parku Eden.

Dalšími projekty MND, kterými reagujeme na důležité téma ochrany životního prostředí, je vtláčení CO2 do podzemních struktur. Vytěžené vrty poskytujeme pro vybudování prvního podzemního úložiště oxidu uhličitého ve východní a střední Evropě. CO2 je produkován teplárnami či cementárnami a negativně přispívá ke skleníkovému jevu. Cílem je tedy izolovat ho od atmosféry.

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

+420

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

+420


Member of KKCG Group | Copyright © 2024, MND Energie a.s.

KKCG