MND.cz
Hlavní stránka>Novinky>MND snižuje ceny energií svým zákazníkům

MND snižuje ceny energií svým zákazníkům

25. ÚNORA 2016

Všichni zákazníci společnosti MND, Moravských naftových dolů, se od 1. března dočkají plošného snížení cen plynu i elektřiny.

Zatímco u elektrického proudu cena klesne o 5 %, plyn bude oproti současnému základnímu ceníku Plyn z první ruky levnější o 7 %. Moravské naftové doly se rozhodly své služby zlevnit v reakci na vývoj velkoobchodních cen energií na trhu.

Levnější energii budou od března odebírat jak noví, tak stávající zákazníci. „V MND hlídáme ceny energií za zákazníka. Proto jsou výhodné dlouhodobě. Vzhledem k propadu velkoobchodních cen obou komodit v posledních měsících, snižujeme automaticky všem našim zákazníkům ceny Plynu z první ruky o 7% a elektřiny o 5%. Snížení ceny plynu se zákazníci dočkají jak u základního ceníku, tak u ceníku Bonus. Snížení cen se týká dokonce i těch stávajících zákazníků, kteří mají s produktem Bonus nastavenou jinak neměnnost ceny až do konce roku 2017. Pro nižší cenu se přitom není potřeba jakkoliv uvazovat – i po jejím snížení zůstává zákazníkům původní smlouva na dobu neurčitou,“ popsal Ludvík Baleka, obchodní ředitel MND a.s.

Pro snížení ceny nemusí zákazníci nic dělat, MND ji přenastaví automaticky.

 „Při cenotvorbě plynu nevycházíme jen z aktuální úrovně velkoobchodní ceny na trhu, ale opíráme se o výhodu vlastní těžby.  Díky tomu je naše cena výhodná dlouhodobě“, upozornil Ludvík Baleka. MND si tak může dovolit garantovat svým zákazníkům, kteří topí plynem, vždy tu nejvýhodnější cenu mezi pěti nejznámějšími dodavateli se srovnatelnou nabídkou. Aktuálním snížením ceny plynu o 7 % svou garanci potvrzuje.

A jaká bude tedy průměrná roční úspora na topení plynem u typického zákazníka MND? 

Zákazník MND, využívající produkt Plyn z první ruky – Bonus, po aktuálním 7% snížení ceny ušetří na vytápění plynem oproti dominantnímu dodavateli RWE a jeho produktu  Standard průměrně 22 %. Při spotřebě 21 MWh za rok jde o částku vyšší než 7 400 Kč ročně. To vše se smlouvou na dobu neurčitou.


Member of KKCG Group | Copyright © 2024, MND Energie a.s.

KKCG