MND.cz
Hlavní stránka>Novinky>MND snižuje letos podruhé ceny plynu svým zákazníkům

MND snižuje letos podruhé ceny plynu svým zákazníkům

25. SRPNA 2016

Zákazníci společnosti MND, Moravských naftových dolů, se od 1. září dočkají dalšího snížení základního ceníku Plynu z první ruky – tentokrát o 6 % za odebranou MWh. MND snižuje ceny letos podruhé – v březnu to bylo o 7 %. Nastávající topnou sezonu tak budou mít zákazníci plyn výhodnější o 13 %. Moravské naftové doly tak potvrzují to, co slíbily – hlídají ceny za své zákazníky a upravují je podle toho, jak se vyvíjí cena na trhu.

Přesně po půl roce snižuje MND opět základní ceník plynu o 6 %. „Zákazníci MND budou od 1. září platit za Plyn z první ruky o dalších   6 % méně. Po našem plošném snížení cen v březnu tak budeme dodávat Plyn z první ruky nastávající topnou sezónu celkem o 13 % výhodněji“, oznámil Jan Sýkora, ředitel marketingu MND.  

„V MND hlídáme ceny plynu za zákazníky tak, aby byly výhodné nejen v okamžiku, kdy se rozhodnou přijít k nám, ale dlouhodobě. Jsme těžaři, kteří ví, za kolik prodávají velkoodběratelům. Výhodností naší nabídky jsme si jisti. I proto nabízíme Plyn z první ruky výhradně se smlouvou na dobu neurčitou s garancí, že pro topení plynem nenajdete u pěti nejznámějších českých dodavatelů srovnatelnou nabídku, která by byla výhodnější“, vysvětluje Jan Sýkora.

MND je největším těžařem plynu v České republice, plyn tak může dodávat přímo z těžby.  Díky svým dlouhodobě výhodným cenám a podmínkám je v roce 2016 druhým nejčasněji voleným dodavatelem plynu na českém trhu. (zdroj OTE) „Náš typický zákazník u nás šetří průměrně 22 % ročně“, dodal Jan Sýkora.

Při cenotvorbě vychází MND nejen z aktuální úrovně velkoobchodní ceny na trhu, ale opírá se i o výhodu vlastní těžby, která pomáhá MND udržet cenu i podmínky dlouhodobě výhodné. Ani pro toto snížení ceny nemusí zákazníci se základním ceníkem nic dělat, MND ji přenastaví automaticky.

A jaká bude tedy průměrná roční úspora na topení plynem u typického zákazníka MND?

Základní produkt – Plyn z první ruky:
Noví i stávající zákazníci MND, kteří využívají základní produkt Plyn z první ruky, po aktuálním 6% snížení ceny ušetří na vytápění plynem oproti RWE produktu Standard průměrně 20 % v obchodní části ceny. Při spotřebě 21 MWh za rok jde o částku téměř 5 000 Kč. To vše se smlouvou na dobu neurčitou.

Zvýhodněný produkt – Plyn z první ruky – BONUS:
K základnímu produktu Plyn z první ruky mohou navíc zákazníci uzavřít dodatkový balíček BONUS, díky kterému budou mít cenu za odebranou MWh nižší o 18 % oproti základnímu ceníku, který byl platný přesně před rokem, tedy 1. září 2015. To vše se smlouvou na dobu neurčitou. Zákazník s tímto zvýhodněným produktem ušetří na vytápění plynem oproti RWE produktu Standard průměrně 25 % v obchodní části ceny. Při spotřebě 21 MWh za rok jde o částku téměř 6 000 Kč.

Podivejte se na roční úsporu typického zákazníka MND po 6% snížení ceny

Pozn. Tabulka srovnává ceny standardních produktů RWE a MND, které byly veřejně dostupné ke dni vydání tiskové zprávy, tedy ke dni 25. srpna 2016.

Srovnávání cen standardních produktů RWE a MND, které byly veřejně dostupné ke dni vydání tiskové zprávy. 

Kontakt pro více informací:
Dana Dvořáková, tisková mluvčí MND
Mob.: +420 602 372 834
E-mail: dana.dvorakova@kkcg.com


Member of KKCG Group | Copyright © 2023, MND Energie a.s.

KKCG