MND.cz
Hlavní stránka>Novinky>Nastavit si energie ještě před stěhováním se vyplatí

Nastavit si energie ještě před stěhováním se vyplatí

16. ÚNORA 2022

Ročně se u nás přestěhuje do nového bydlení až 250 tisíc osob. Se stěhováním je spojena spousta zařizování a nechávat je na poslední chvíli se nevyplácí.

V případě stěhování, kdy si převádíte odběrné místo na sebe, musí původní odběratel odběrné místo nejprve odhlásit nebo vám poskytnout údaje pro odhlášení (stav měřidla, údaje z poslední faktury za energie a plnou moc). Pokud se rozhodnete zařídit si energie u MND, tak s těmito údaji už dále nikam chodit nemusíte. V MND přihlášení se k odběru energií zařídíte jednoduše online. V online formuláři vás krok za krokem přepisem energií při stěhování provedeme. Řekneme vám přesně, jaké dokumenty od vás budeme potřebovat. Jejich fotografii či scan jednoduše přiložíte jako fotku.

Na závěr přepisu obdržíte emailem návrh smlouvy a plné moci k zajištění dodávky energií.  Po jejich prostudování dokumenty online podepíšete myší na počítači nebo prstem na mobilu. Vše trvá doslova pár minut.

Obdržené smlouvy a dokumenty následně v MND zkontrolujeme. Pokud bude potřeba ještě něco doplnit, tak se vám ozveme, jinak veškeré papírování a dohody s distributory vedoucí k tomu, že budete svítit popř. topit již po podpisu, probíhají v naší režii a vy se můžete naplno věnovat třeba právě přípravě stěhování.

O celém zajištění energií pro vaše nové bydlení tj. přechodu k MND vás průběžně informujeme prostřednictvím SMS zpráv. Vše můžete zároveň sledovat v zákaznickém portálu Moje MND, do kterého získáte při sjednání smlouvy přístup.

Možná se ptáte, jak dlouho takový přepis energií trvá. Od 1. 1. 2022 stanovuje Novela energetického zákona výpovědní lhůtu od původního dodavatele na 15 dnů, která běží od prvního dne následujícího měsíce. Pokud má tedy původní zákazník svou smlouvu již ukončenou, je nutné nám sdělit datum, ke kterému tato smlouva končí společně s akceptací od původního dodavatele, a my dodávkou energií plynule navážeme. Samotný přechod nového zákazníka k MND následně trvá maximálně do 45 dnů.

Nezapomeňte, že se pravděpodobně musíte také odhlásit z původního odběru na stávajícím odběrném místě.

V případě, že bydlíte v nájmu, je nutné včas vypovědět smlouvu k pronájmu nemovitosti. V ideálním případě kontaktujte vlastníka či správce nemovitosti alespoň 3 měsíce předem. Díky tomu pak máte nárok například na vratnou kauci. Pokud máte sjednané pojištění domácnosti, nezapomeňte smlouvu s pojišťovnou ukončit či převést. Stěhování si usnadníte, když využijte stěhovací firmu. Je dobré ji oslovit alespoň měsíc před plánovaným stěhováním. Většina stěhovacích firem vám zdarma zapůjčí kartonové a plastové krabice na stěhování nebo nabídne další služby, jako je například balení, odvoz a ekologickou likvidaci starého nábytku.


Member of KKCG Group | Copyright © 2024, MND Energie a.s.

KKCG