Hlavní stránka>Novinky>Víte, kolik platíte za MWh plynu? Neplatíte zbytečně moc?

Víte, kolik platíte za MWh plynu? Neplatíte zbytečně moc?

24. ZÁŘÍ 2020

Platby za energie tvoří zhruba 9 % našich rodinných rozpočtů. Je tak s podivem, že jen pouhých 15 % lidí si cenu energií umí porovnat. Důvodem může být nepřehlednost tarifů firem, kterých je velké množství a v jejich podmínkách je složité se vyznat.

Někteří dodavatelé energií aktuálně zlevňují své plynové produkty, a proto se na ně nyní zaměříme. Dle nedávného výzkumu zná svou jednotkovou cenu za MWh plynu jen 12 % lidí. Velké množství zákazníků zároveň často zůstává na základních cenících. Ty jsou zpravidla nabízeny na dobu neurčitou. Zákazník tak má výhodu svobody – svého dodavatele může kdykoliv s tříměsíční výpovědní lhůtou změnit.

Základní ceníky dnes většina dodavatelů začíná pomalu přizpůsobovat poklesu burzovních cen. Pojďme se podívat na to, jaké zlevnění nyní plánuje šest největších dodavatelů plynu, a na porovnání těchto nabídek (ČTK).

Z uvedeného obrázku je patrné, že mezi cenami plynu budou i po změnách cen poměrně velké rozdíly, a zákazníci tak i nadále mohou přechodem k jinému dodavateli ušetřit nemalé peníze. Při posuzování nabídky dodavatelů bychom si proto měli vždy zkontrolovat, jakou finální cenu za MWh budeme platit, a nejen to, jakou nám firma komunikuje procentní slevu. Jak vidíme u vyobrazených základních nabídek jednotlivých dodavatelů, rozdíly u ceny za spotřebovanou MWh mohou být v řádu stokorun, což pak při vyšší spotřebě může na celkové faktuře udělat rozdíl i několika tisíc korun. Z porovnání cen základních ceníků před aktuálně avizovaným zlevněním a po něm vychází (data k 11. 9. 2020) nejlépe MND (Moravské naftové doly).

Za Moravské naftové doly nám k tomu Jan Sýkora, ředitel marketingu MND, a. s., dodal: „V MND hlídáme ceny plynu za naše zákazníky tak, aby reflektovaly vývoj trhu a naše nabídka zůstala v porovnání s konkurencí pro naše zákazníky výhodná dlouhodobě. Když jdou ceny dolů, také je zákazníkům průběžně automaticky upravujeme. V aktuální topné sezóně to bude u ceníku Plyn z první ruky snížení o 6 %.“

Nový ceník eLéto22 pro ty, kteří chtějí šetřit nejen peníze, ale i přírodu

Zdroje: STEM/MARK, Energetická gramotnost, 2018, n = 1407; ČSÚ: česká statistická ročenka 2019.

 

Získejte za sjednání on-line až 1 000 Kč navíc - zde

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

+420

RECENZE

Nejlepší referencí jsou pro nás pozitivní recenze a reakce našich zákazníků, proto zde uvádíme jejich příklady z našeho Facebooku. V případě, že potřebujete s něčím pomoci, kontaktujte nás na emailu mnd@mnd.cz.

Díky tomu jsme již čtvrtým rokem nejpreferovanějším novým dodavatelem energií

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

+420

Plyn – odhad úspory včetně slevy online

2 700 Kč/měsíc

150 Kč
2 700 Kč
7 000 Kč

0 MWh

1 MWh
0 MWh
63 MWh

Odhad spotřeby

0

Nabídku vašeho dodavatele
cenou nepřebijeme,

ale máme řadu dalších výhod!

  • S námi máte jednoduchou a srozumitelnou smlouvu na dobu neurčitou.
  • Dokumenty u nás můžete podepsat odkudkoliv přes mobil nebo počítač.
  • K dispozici jsme vám každý den zdarma na telefonu 800 400 500.
  • Své výdaje za energie máte kdykoliv pod kontrolou na portálu MojeMND.

Roční platba u MND

0

  • Plyn z první ruky – Online

  • Za sjednání online vás v prvním roce odběru odměníme slevou na měsíčních poplatcích. Měsíční poplatky vám tak při spotřebě nad 7,56 - 63 MWh snížíme ročně o 1 008 Kč, při nižší spotřebě o 516 Kč.
  • Ceny MND platné k 22. 5. 2022.
  • Při kalkulaci úspory se opíráme o nezávislý zdroj tzb-info.cz a regulované ceny platné k 1. 1. 2021.