MND.cz
Hlavní stránka>Novinky>Informace k zastropování cen energií

Informace k zastropování cen energií

16. ZÁŘÍ 2022

Na začátku října 2022 Vláda ČR stanovila maximální ceny plynu a elektřiny pro určité skupiny zákazníků (tzv. cenový strop).

Nařízení stanovuje maximální obchodní jednotkovou cenu plynu na úrovni 3,025 Kč/kWh (3 025 Kč/MWh) + měsíční platbu v maximální výši 157,30 Kč/měsíc. U elektřiny je maximální obchodní jednotková cena stanovena na úrovni 6,05 Kč/kWh (6 050 Kč/MWh) + měsíční platbu v max. výši 157,30 Kč/měsíc. Jedná se o obchodní část ceny , ke které se navíc připočítávají ceny regulované, tj. státem stanovené ceny za distribuci a další poplatky. Uvedené částky jsou včetně DPH.

Zákazníky MND, kterých se zastropování cen energií dotkne, budeme informovat a v souvislosti s tím jim také aktualizovat jejich zálohové platby.

 

Jak si dnes naše ceny stojí vs. avizované cenové stropy?

U základního ceníku elektřiny platného od 19. září 2022 je obchodní jednotková cena vyšší než navrhovaný strop, naopak měsíční platba bude zákazníkům ponechána, protože je nižší než vládní stropace. Zákazníkům tak automaticky snížíme obchodní jednotkovou cenu na zastropovanou cenu v závislosti na distribuční sazbě až o 481 Kč/MWh včetně DPH. 

Domácnost s běžným užitím elektřiny (bez ohřevu vody či vytápění elektřinou) a spotřebou 2 MWh na základním ceníku Proud tak dosáhne ročního snížení faktury ve výši 465 Kč. A zálohy této domácnosti budou o 39 Kč měsíčně nižší.

Obchodní jednotková cena základního ceníku Plyn z první ruky platného od 1. prosince 2022 je na úrovni vládní cenové stropace a měsíční platba při typu spotřeby na topení bude zastropována tzn. dojde tedy k jejímu snížení o 10,70 Kč/měsíc.

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

+420

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

+420


Member of KKCG Group | Copyright © 2024, MND Energie a.s.

KKCG