MND.cz
Hlavní stránka>Novinky>MND: Každý si zaslouží férovou cenu energií

MND: Každý si zaslouží férovou cenu energií

28. LEDNA 2020

Praha, 27. ledna 2020 – MND – Moravské naftové doly, největší česká těžební společnost ropy a plynu, se již od roku 2014 snaží jednoduchostí, dlouhodobou výhodností a férovým jednáním posunout trh dodávky energií k lepší zákaznické zkušenosti.

MND se od svého vstupu na český energetický trh v roce 2014 aktivně účastní iniciativ vedoucích ke zlepšení postavení zákazníka. Na trhu se ale dle MND ještě stále vyskytují bariéry, které změnu dodavatele ztěžují. „Zákazníci dnes stále bohužel nemají dostatečný přístup k informacím. Běžně se setkáváme se zákazníky, kteří neznají konec platnosti své smlouvy a je pro ně složité tento termín zjistit. Mnozí dodavatelé navíc své zákazníky stále uvazují neadekvátně vysokými sankcemi,“ uvedl Jan Sýkora, ředitel marketingu a komunikace MND, a. s. 

„Myslíme si, že si každý zákazník zaslouží férovou cenu. Tou chápeme jak výhodnost, tak férové podmínky. Proto nabízíme elektřinu a plyn domácnostem výhradně se smlouvou na dobu neurčitou s jasným termínem výpovědi a bez fíglů a sankcí. Věříme, že tento přístup zákazníci oceňují a právě díky tomu dnes MND patří již k nejvýznamnějším dodavatelům energií,“ říká Sýkora.

Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR v lednu vydal Deklaraci 2.0, ke které se dodavatelé energií mohou dobrovolně přihlásit. Své signatáře zavazuje k dodržování několika základních pravidel. Podepsání Deklarace 2.0 je pro nás dalším logickým krokem, protože pravidla v ní obsažená jsou pro nás samozřejmostí. Mnohem raději bychom ale viděli změny přímo v legislativě, aby tyto standardy museli dodržovat všichni dodavatelé energií a nebyly povinné pouze pro ty, kteří se k nim dobrovolně přihlásí,“ dodává Sýkora.

Deklarace 2.0

 

O skupině MND

Společnost MND, a. s., zabezpečuje českým domácnostem dodávky plynu (pod značkou MND Plyn z první ruky) a elektřiny. Je součástí skupiny MND, která je největší českou společností zaměřenou na průzkum a těžbu ropy a zemního plynu, vrtnou a servisní činnost a také na skladování zemního plynu a elektřiny a obchodování s nimi. Kromě České republiky působí MND také např. na Ukrajině, v Německu, Maďarsku či Itálii. Více na www.mnd.cz.

S námi máte jistotu správné volby - MND recenze

Spočítejte si, kolik můžete ušetřit s MND:

Plyn z první ruky

Elektřina

 

Získejte za sjednání on-line až 1 000 Kč navíc - zde

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

+420

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

+420


Member of KKCG Group | Copyright © 2023, MND Energie a.s.

KKCG