MND.cz
Hlavní stránka>Novinky>MND: Každý si zaslouží férovou cenu energií

MND: Každý si zaslouží férovou cenu energií

28. LEDNA 2020

MND se od svého vstupu na český energetický trh v roce 2014 aktivně účastní iniciativ vedoucích ke zlepšení postavení zákazníka.

Praha, 27. ledna 2020 – MND – Moravské naftové doly, největší česká těžební společnost ropy a plynu, se již od roku 2014 snaží jednoduchostí, dlouhodobou výhodností a férovým jednáním posunout trh dodávky energií k lepší zákaznické zkušenosti.

Na trhu se ale dle MND ještě stále vyskytují bariéry, které změnu dodavatele ztěžují. „Zákazníci dnes stále bohužel nemají dostatečný přístup k informacím. Běžně se setkáváme se zákazníky, kteří neznají konec platnosti své smlouvy a je pro ně složité tento termín zjistit. Mnozí dodavatelé navíc své zákazníky stále uvazují neadekvátně vysokými sankcemi,“ uvedl Jan Sýkora, ředitel marketingu a komunikace MND, a. s. 

„Myslíme si, že si každý zákazník zaslouží férovou cenu. Tou chápeme jak výhodnost, tak férové podmínky. Proto nabízíme elektřinu a plyn domácnostem výhradně se smlouvou na dobu neurčitou s jasným termínem výpovědi a bez fíglů a sankcí. Věříme, že tento přístup zákazníci oceňují a právě díky tomu dnes MND patří již k nejvýznamnějším dodavatelům energií,“ říká Sýkora.

Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR v lednu vydal Deklaraci 2.0, ke které se dodavatelé energií mohou dobrovolně přihlásit. Své signatáře zavazuje k dodržování několika základních pravidel. Podepsání Deklarace 2.0 je pro nás dalším logickým krokem, protože pravidla v ní obsažená jsou pro nás samozřejmostí. Mnohem raději bychom ale viděli změny přímo v legislativě, aby tyto standardy museli dodržovat všichni dodavatelé energií a nebyly povinné pouze pro ty, kteří se k nim dobrovolně přihlásí,“ dodává Sýkora.

Deklarace 2.0

 

O skupině MND

Společnost MND, a. s., zabezpečuje českým domácnostem dodávky plynu (pod značkou MND Plyn z první ruky) a elektřiny. Je součástí skupiny MND, která je největší českou společností zaměřenou na průzkum a těžbu ropy a zemního plynu, vrtnou a servisní činnost a také na skladování zemního plynu a elektřiny a obchodování s nimi. Kromě České republiky působí MND také např. na Ukrajině, v Německu, Maďarsku či Itálii. Více na www.mnd.cz.

S námi máte jistotu správné volby - MND recenze

Spočítejte si, kolik můžete ušetřit s MND:

Plyn z první ruky

Elektřina

 

Získejte za sjednání on-line až 1 000 Kč navíc - zde

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

+420

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

+420


Member of KKCG Group | Copyright © 2024, MND Energie a.s.

KKCG