MND.cz
Hlavní stránka>Novinky>MND letos již podruhé zlevňují základní ceny plynu a elektřiny

MND letos již podruhé zlevňují základní ceny plynu a elektřiny

2. SRPNA 2023

MND snižují 1. 8. 2023 letos již podruhé obchodní ceny za MWh u základních ceníků. Plyn oproti začátku roku zlevňují již o 38 %, a elektřinu dokonce o 45 %.

Situace na energetickém trhu se od začátku roku stabilizuje a ceny energií klesají. MND proto 1. 8. 2023 znovu snižují obchodní cenu v základním ceníku. U základních ceníků Plyn z první ruky se cena za MWh sníží o 876 Kč s DPH, tedy o 25 %, na úroveň 2 572 Kč/MWh včetně DPH a 6% prémie za věrnost. Zákazníkům, kteří mají sjednaný základní ceník Proud, se cena za MWh v nejčastější distribuční sazbě D02d sníží o 1 442 Kč s DPH, tedy o 20 %, a to na úroveň 5 685 Kč/MWh včetně DPH. V letošním roce tak MND základní cenu plynu snížily již celkem o 38 % a elektřiny o 45 %.

„Letos již druhým snížením cen základních ceníků reflektujeme postupné snižování velkoobchodních cen energií. Pro zákazníky se snažíme udržet ceny výhodné dlouhodobě, a tak lze předpokládat, že pokud situace potrvá, naše aktuální snížení cen nebude letos snížením posledním,“ uvádí Jan Sýkora, ředitel marketingu společnosti MND Energie a.s.

MND si v květnu nechaly zpracovat výzkum od agentury Kantar, který proběhl na vzorku 1 000 respondentů. Z něj mimo jiné vyplývá, že snížení cen energií vnímají zákazníci až tehdy, když se jim promítne do záloh. MND proto průběžně snížení cen do záloh zákazníků promítají a ti si mohou optimální nastavení záloh hlídat na portálu Moje MND. Více na https://www.mnd.cz/novinky/s-online-portalem-moje-mnd-je-sprava-energii-rychla-a-jednoducha.

Nabídku MND naleznou zájemci na www.mnd.cz nebo mohou bezplatně zavolat na tel. linku 800 400 500. 

Objednat online

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

+420

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

Chcete poradit?

Zanechte nám telefon
a my se vám ozveme.

+420


Member of KKCG Group | Copyright © 2024, MND Energie a.s.

KKCG