MND.cz
Hlavní stránka>Novinky>MND se přihlásila k Etickému kodexu

MND se přihlásila k Etickému kodexu

2. BŘEZNA 2017

V únoru jsme se přihlásili k aktualizovanému Etickému kodexu obchodníka s elektřinou a plynem, který vydal Energetický regulační úřad.

Aktualizovaný Etický kodex se od toho původního liší zejména tím, že požaduje po obchodnících, aby uváděli ve vyúčtování pro domácnosti datum konce účinnosti smlouvy.

„Přijetí aktualizovaného Etického kodexu je pro nás logickým krokem. Potvrzujeme tak náš prozákaznický přístup. Naše nabídka se od většiny konkurence dlouhodobě odlišuje tím, že všechny naše smlouvy pro domácnosti jsou na dobu neurčitou. Možnost vyvázání u všech smluv je tak již nyní daná a zřetelně komunikovaná jak v ceníku, tak ve smlouvě,“ řekl Jan Sýkora, ředitel prodeje a marketingu.

 „Snahu o zavedení větší transparentnosti na trhu pomocí Etického kodexu vítáme. Ještě raději bychom ale viděli tyto změny přímo v legislativě, aby je museli zavést všichni dodavatelé. Etický kodex vydaný ERÚ není totiž závazný pro všechny dodavatele, ale pouze pro ty, kteří se k němu přihlásí. Tam, kde by bylo větší transparentnosti nejvíce potřeba, Kodex nedosáhne,“ dodal Sýkora.

S námi máte jistotu správné volby - MND recenze

Spočítejte si, kolik můžete ušetřit s MND:

Plyn z první ruky

Elektřina


Member of KKCG Group | Copyright © 2024, MND Energie a.s.

KKCG